Gdzie na wypoczynek z dziećmi? Najlepsze miejsca na urlop w Podkarpaciu

Bieszczady to jeden z najpiękniejszych terenów Polski. Nic więc niezwykłego, że każdego roku góry te są odwiedzane przez ogrom turystów. Zamierzasz zaplanować relaks z bliskimi w Bieszczadach, ale zastanawiasz się, jak znaleźć dogodny nocleg? Poniżej kilka wskazówek, które uproszczą Ci to zadanie.

Znaczącym składnikiem jakiejkolwiek podróży musi być wynajęcie noclegu. Od tego, gdzie będziemy nocować w dużej mierze zależy to będziemy zadowoleni z urlopu. Wybierając nocleg w Bieszczadach możemy zdecydować czy chcemy nocować w zajeździe a może wynajmiemy prywatną kwaterę https://domki.bieszczadomaniak.pl/?

Odwiedź Chatkę Puchatka z dziećmi.

Najpopularniejszym obiektem w całych Bieszczadach jest słynna Chatka Puchatka – schronisko postawione na Połoninie Wetlińskiej. Prowadzi ku niej szlak, który powinni być w stanie przejść choćby mniej doświadczeni włóczykije. Słynne schronisko w 2022 zostało odnowione. Dlatego można odwiedzać już inny, w całości zmodernizowany obiekt. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w dalszą część drogi, w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu jednak należy liczyć się z dalszą oraz trudniejszą trasą, na którą należy się przygotować.

Bieszczady to ciągle mało odwiedzany teren Polski, dzięki czemu doświadczymy tu spokoju oraz wytchnienia od wielkomiejskiego hałasu. Chociaż baza noclegowa nie jest tak rozwinięta bardzo dobrze, w podgórskich miejscowościach wynajmiemy urokliwe domki. Bieszczady najbardziej ciekawe są w okresie letnim, dlatego o rezerwacji domku warto pomyśleć z wyprzedzeniem. Jeżeli interesują Cię tutejsze noclegi – Bieszczady oferują także prywatne kwatery, jak i swobodne domki.

Choć dla wielu mieszkańców Podkarpacia Solina to już typowe Bieszczady, będąc w okolicy obowiązkowo należy tu zawitać. Kultowa zapora w Solinie sprawi wrażenie nad każdym, a szczególnie na najmniejszymi turystami. Obecnie jest tu także wyciąg kolejkowy, z którego rozpościera się niezwykły i wspaniały widok na całe jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pobyć nad zbiornikiem wodnym i odpocząć nad brzegiem jeziora warto pojechać do Polańczyka i tam skorzystać z wodnych atrakcji.

Bieszczadzki Park Narodowy

Bieszczady to teren pełen ładnych strumyków czy leśnych terenów. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę ma w Ustrzykach Górnych, gdzie warto rozpocząć swoją podróż. Natomiast w Ustrzykach Dolnych koniecznie zawitajcie do Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W Bieszczadach jest dużo leśnych zwierząt, które łatwo napotkać na górskich szlaku. Niemal wszędzie znajdziecie ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a dodatkowo rysiami, które są symbolem parku. Jeżeli jeszcze wam mało w Mucznem czeka na was Pokazowa Zagroda Żubrów.

Related Posts